Висновки

ВИСНОВКИ
1.                В організмі людини присутня велика кількість хімічних елементів. Їх взаємодія й взаємовплив забезпечують процеси росту, розвитку, травлення, дихання, імунітету, кровотворення, пам'яті, запліднення, утворення яйцеклітин у жінок і сперматозоїдів у чоловіків – словом, життя.
2.                Шляхи потрапляння токсичних важких металів до організму людини : через атмосферне повітря з токсичним пилом, через харчові продукти, через питну воду.
3.                Інформованість громадян с. Велика Буда про шляхи потрапляння металів в організм людини така: 35 % опитаних звертають увагу на інформацію про те звідки привезені овочі, фрукти коли їх купують. 65% респондентів знає про мікро і макроелементи. Більшість не знають про шляхи потрапляння елементів в організм. 91% громадян вживають овочі зі свого городу. У  51 % опитуваних відбулися алергічні реакції на продукти харчування. 85%  респондентів купили б екологічно чистий продукт за дорожчою ціною. 75% не зверталися до працівника по захисту прав споживачів з приводу неякісних продуктів, але 72% готові звернутися до працівника по захисту прав споживачів в разі виявлення ними неякісних продуктів.  
4.                Важливо відмітити той факт, що середній вміст всіх досліджуваних нами інгредієнтів у пробах волосся у чоловіків та жінок не перевищують середньонормативних значень. Деякі незначні відхилення у концентраціях цих елементів фіксуються в окремих пробах.
5.                За результатами досліджень встановлено, що вміст Мангану в пробах волосся у жінок значно більший, ніж у чоловіків. Очевидно, що даний факт пояснюється статевою відмінністю. Аналогічна закономірність спостерігається і при атомно – абсорбційному аналізі проб волосся на вмістом сполук Цинку. Його концентрація у 1,3 рази у волоссі жінок більша, ніж у волоссі чоловіків.
6.                Аналіз даних по віковій залежності вмісту мікроелементів у волоссі людей показує, що концентрація Цинку залежна від віку людей. Найвищою вона фіксується у групі людей від 50 до 73 р. Цей факт підтверджується літературними джерелами, які науково обґрунтовують фізіологічну зміну вмісту Цинку у організмі людини з віком. У людей похилого віку він найбільший, а у новонароджених дітей найменший.

7.                За величинами концентрацій Цинку  в грунтах та гранично допустимою його концентрацією (50 мг/кг) можна зробити висновок, що грунти села Велика Буда забруднені даним токсикантом, що по всій ймовірності зв’язане з техногенним впливом. 

Немає коментарів:

Дописати коментар